Türkiyeden Sahneler

Web sitemizde 8 kategori'de 36 makale'ye yazılmış 9 yorum bulunmaktadır.
reklam alanı

Taşıt Giremez Trafik İşareti Levhasının Üzerine Yapıştırılmış 3 Adet Yuvarlak Kağıt Parçası

30 Mar 2012
0 Yorum
1,637 Kez Okundu

tasit giremez levhasina yapistirilmis yuvarlak kagitlar1 Taşıt Giremez Trafik İşareti Levhasının Üzerine Yapıştırılmış 3 Adet Yuvarlak Kağıt Parçası

Ankara, Gazi Osman Paşa, Köroğlu caddesinde yürüyordum. Bir adet taşıt giremez trafik işareti levhasının üzerine yapıştırılmış 3 tane yuvarlak kağıt parçası dikkatimi çekti. Taşıt giremez trafik işareti levhasına iyice yaklaştım ve 3 adet yuvarlak kağıt parçasının niçin bu taşıt giremez trafik işareti levhasının üzerine yapıştırıldığını düşünmeye başladım. 3 adet yuvarlak kağıdın bu taşıt giremez trafik işareti levhasının üzerine niçin yapıştırıldığıyla ilgili tahminlerde bulundum ama bu 3 adet yuvarlak kağıdın taşıt giremez trafik işareti levhasının üzerine yapıştırılması bana o kadar anlamsız geldi ki sanıyorum doğru sonuca bir türlü ulaşamadım. Fakat yine de sizinle bazı tahminlerimi paylaşmak istiyorum.

Bu taşıt giremez trafik işareti levhasının üzerine yapıştırılmış 3 adet yuvarlak kağıt bir kişinin oturduğu adrese gidilen doğru yolu gösteriyor olabilir. Örneğin, akıllı olduğunu düşünen bir kişi bu taşıt giremez trafik işareti levhasının üzerine 3 adet yuvarlak kağıt parçası yapıştırarak oturduğu yere yakın bir yerde olan bu taşıt giremez trafik işareti levhasını işaretlemiş ve bir arkadaşına da “Üzerine 3 adet yuvarlak kağıt parçası yapıştırdığım taşıt giremez trafik işareti levhasının 2 apartman altına ya da üstüne doğru gel” diyerek bulunduğu adresi tarif etmiş olabilir.

Belki de bu taşıt giremez trafik işareti levhasının üzerine yapıştırılan 3 adet yuvarlak kağıt parçası birilerinin kendi aralarında gizlice haberleşmelerini sağlıyordur. Örneğin, bir kişi günün belirli bir saatinde taşıt giremez trafik işareti levhasının üzerindeki 3 yuvarlak kağıttan herhangi birinin üzerine gizli bir not yazıyordur. Bir diğer kişi de bu gizli notu yine günün belirli bir saatinde okuduktan sonra hemen siliyordur. Gizlilik anlaşılmasın diye de gizli notlar hergün bu 3 yuvarlak kağıttan herhangi bir tanesinin üzerine yazılıyordur.

En iyisi konuyu daha fazla uzatmadan gerçekte taşıt giremez trafik işareti levhasının ne için kullanıldığını, bu 3 adet yuvarlak kağıdı taşıt giremez trafik işareti levhasının üzerine yapıştıran kişi veya kişilere ileteyim. Taşıt giremez trafik işareti levhası üzerine birşeyler yapıştırmak için kullanılmıyor. Taşıt giremez trafik işareti levhası, tek yönlü yol kesimlerine taşıtların ters yönden girmemeleri gerektiğini belirtmek için kullanılıyor.

:

: (yayınlanmayacak)

: (varsa)

:

reklam alanı


Gelen Aramalar:

taşıt giremez (28), taşıt giremez işareti (22), yazısız trafik işaretleri (14), yuvarlak trafik işaretleri (13)
Bu sitede yayılnanan yazıalr kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz-apress-aorhan!
Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
Copyright Tüm hakları saklıdır. - Tasarım: aPress